18-02-2016 Bij de derby tegen Doorn-Driebergen begonnen we met een valse start. De helft van het team was naar een andere locatie gegaan. Iets verlaat starten we dan de wedstrijd.

De eerste remise kwam al snel tot stand bij Amanda, 0.5-0,5. Daarna verslechterden diverse borden ineens. Frans kreeg een truc met dame+paard voor z‘n kiezen. Het was of mat gaan of de eigen dame verliezen, 1.5-0.5. Niet veel later kreeg Jeroen een vergelijkbare combinatie om z‘n oren. Hij verloor eerst z‘n dame en toen steeds meer materiaal, 2.5-0.5.

Eric speelde tegen een nieuw lid waarvan de sterkte nog niet bekend was. Na een minder geslaagde opening en het omzeilen van enkele mogelijke complicaties was er al snel een dame-ruil en werd tot remise besloten, 3-1.
Op de overige borden stond het nog gelijk. Helaas liet Driekus een pionvork toe en verloor een volle toren, 4-1.

Joop won wat materiaal en toen hij het moest afmaken maakte hij alsnog een beslissende fout, 5-1.
Frank stond de hele partij gedrongen, maar het hield controle. Ook hier werd besloten tot remise 5.5-1.5.

Pier en z‘n tegenstander gebruikten in hun partij alle tijd. Wit stond mogelijk wat beter en zocht naar een plan wat hij niet kon vinden. Door het weifelende spel van wit kreeg Pier ineens een sterkte koningsaanval. D.m.v. een vervelende penning won hij de dame tegen de toren. Hierna was het snel afgelopen, 5.5 – 2.5.
Helaas weer een grote nederlaag en hierdoor zakken we weer naar plek 7.

De gedetailleerde uitslag:

Doorn-Drieberen 3 Doredenkers 1
5,5 2,5
1. W. van den Bosch (Wim) E. Bies (Eric)(w) 0.5 0.5
2. D. la Pleine P. Jaarsma (Pier) 0 1
3. T. Visser (Tjeerd) A.R. de Jong (Amanda) 0.5 0.5
4. M. Berisa F. van Amerongen (Frans) 1 0
5. N. Karayilan (Nilufer) J.A.M. Zumbrink (Joop) 1 0
6. D.W. Rijneker (Dirk) F. de Jong (Frank) 0.5 0.5
7. E.R. Brands (Rene) J. – Bensmann (Jeroen) 1 0
8. W. Jongeneel D. Jacobs (Driekus) 1 0

 

De huidige stand en alle uitslagen zijn hier te vinden.